מהו‌ ‌קארמה‌ ‌–‌ ‌בתפיסת‌ ‌הילינג‌ ‌ריפוי‌ ‌נישמתי‌ ‌ ‌

בכל גוף ייתכנו חסימות: חסימה פיזית של אנרגיה או של חומר בגוף הפיזי – חסימת אנרגיה או חומר, או חסימה רגשית בגוף הרגשי, חסימה מנטלית בגוף התודעה וחסימה נִישמתית בגוף הרוחני. חסימה ניִשמתית נקראת "קארמה שלילית". 

מהי קארמה?

ההודים העתיקים, עוד לפני הבודהיזם, החלו לתהות איך ייתכן שילדים, אחים ואחיות בעלי תורשה זהה וסביבה זהה, גדלים בשוֹנוּת זה מזה: בבריאות, באושר, בקריירה ועבודה, במצב כלכלי, במצב משפחתי, בנישואין ועוד. נוסף לכך, לכל ילד יש כישרונות וכישורים מולדים כמו בכל חברה. הם חיפשו הסבר לַשוֹנוּת הגבוהה שבין הילדים והמבוגרים. 

מאחר שההודים מאז ומעולם האמינו בגלגול נשמות ובקיום מחזורי חיים קודמים, הם הגיעו למסקנה שגורלו של אדם נקבע על פי המעשים שעשה במחזורי חייו הקודמים. הסבר אחר לא היה יכול להסביר את השונות שבין הילדים. המשמעות היא שהסיבה שלאדם יש חיים טובים ומאושרים היא דברים טובים שעשה בחייו הקודמים, ואם האדם סובל, חולה ואינו מאושר, כנראה שעשה דברים שליליים בחייו הקודמים. הם קראו לתופעה זו "קארמה" שפירושה "סיבה ותוצאה". מה שקורה לך הוא תוצר של מה שעשית במחזורי החיים השונים. המסקנה העיקרית הייתה שכל מה שאנו עושים, מדברים וחושבים – מוקלט ונרשם בתיק הרוחני האישי השמור בספריית השמיים ששמה "אקשיק רקורדס", והקלטה זו משפיעה על חיינו בעולם הזה. 

בכל "תיק אישי" ישנם שני טורים: טור של קארמה חיובית וטור של קארמה שלילית. ההודים הגיעו למסקנה שכאשר האדם מעניק שירות טוב, אוהב ונותן, הוא צובר קארמה חיובית, והמאזן מול הקארמה השלילית הולך ומשתפר. קיים גם תהליך הפוך כאשר האדם עושה דברים שליליים. הסיבה האמיתית לכניסת הנשמה לגוף היא לקבל הזדמנות להעניק שירות טוב כדי לשפר את הקארמה החיובית.    

הכל התחיל מאדם וחווה

אנסח את המנגנון באמצעות סיפור.

אלוהים יצר את אדם וחווה ושתל בהם ניצוץ אנרגטי טהור הזהה לטוהר האנרגטי שלו עצמו. לאחר שאדם וחווה אכלו מעץ הדעת טוב ורע, נפקחו עיניהם והם התפתו ליהנות ממנעמי החיים גם אם השגתם היה כרוך בביצוע פשעים, בגרימת נזק לאחר ובחוסר יושר. 

האדם מסיים את חייו, ונשמתו עולה מעלה. את פני הנשמה מקבלת מעין מועצה עליונה של מלאכים והם אומרים לה משהו כמו "ירדת לעולם עם אנרגיה אלוהית טהורה במאה אחוזים. קלקלת במעשייך הרעים, איבדת 13%, כעת את ב-87%. רדי לגוף לחיים חדשים, תעשי מעשים טובים ותוכלי לחזור לאנרגיה הטהורה שבה התחלת את חייך". הנשמה מסכימה לפתרון הפשוט ויורדת לגוף, לחיים פיזיים חדשים. היא עוברת חיים שלמים ושוב מתפתה לעשות מעשים שליליים, וכך המאזן השלילי הולך וגדל ממחזור חיים אחד למשנהו. 

לאחר עשרה דורות מאדם וחווה מסופר על נח, והאנושות מתוארת בצורה פשוטה "וַתִּמָּלֵא הָאָרֶץ, חָמָס" (בראשית ו', 10). "וַיַּ֣רְא יְהוָ֔ה כִּ֥י רַבָּ֛ה רָעַ֥ת הָֽאָדָ֖ם בָּאָ֑רֶץ וְכָל־יֵ֨צֶר֙ מַחְשְׁבֹ֣ת לִבּ֔וֹ רַ֥ק רַ֖ע כָּל־הַיּֽוֹם׃ ו וַיִּנָּ֣חֶם יְהוָ֔ה כִּֽי־עָשָׂ֥ה אֶת־הָֽאָדָ֖ם בָּאָ֑רֶץ וַיִּתְעַצֵּ֖ב אֶל־לִבּֽוֹ׃ ז וַיֹּ֣אמֶר יְהוָ֗ה אֶמְחֶ֨ה אֶת־הָֽאָדָ֤ם אֲשֶׁר־בָּרָ֨אתִי֙ מֵעַל֙ פְּנֵ֣י הָֽאֲדָמָ֔ה מֵֽאָדָם֙ עַד־בְּהֵמָ֔ה עַד־רֶ֖מֶשׂ וְעַד־ע֣וֹף הַשָּׁמָ֑יִם כִּ֥י נִחַ֖מְתִּי כִּ֥י עֲשִׂיתִֽם׃" (בראשית ו' 5).

פתרון זה אינו מקדם את האדם לעשיית מעשים טובים, והוא ממשיך בשלו. אנו רואים זאת לא רק בסיפור סדום אלא גם בעשרת הדיברות שניתנים לעם ישראל במעמד הר סיני, שבהם רק שלושה מתוך עשרת הדיברות כתובים בלשון ציווי חיובי, בעוד ששבעה הם איסורים היוצאים כנראה בהנחה שחוקים צריכים לעצור את האדם ממעשיו השליליים יותר מאשר לכוון אותו למעשים חיוביים.  

בשמיים הגיעו למסקנה שהאדם אינו מתקן ביוזמתו, אלא מתפתה ומעמיק את הקארמה השלילית ממחזור חיים אחד למחזור חיים הבא אחריו. על כן אותה מועצה עליונה של השמיים החליטה ליצור מנגנון חדש ופשוט לתיקון הקארמה. המנגנון פועל בצורה כזו שאדם סובל בחיים הפיזיים האלה סבל הדומה לסבל שהוא גרם לאנשים אחרים במחזורי חיים קודמים, והמחלה והסבל האלה נחשבים לתיקון. על כן הסבל נחשב שיעור לנשמה ולא עונש. כך האדם משלם בחזרה את החוב הרוחני שנוצר בעקבות צבירת קארמה שלילית. 

זו הסיבה השורשית של כל מחלה וסבל: סבל הוא שיעור לנשמה על עוולות שעשתה הנשמה במחזורי חיים קודמים. בגישה אחרת, סבל או מחלה הם סוג של תיקון. 

לסיכום, הסיבה השורשית של כל מחלה וסבל היא קארמה שלילית. הסבל הוא שעור על שירות שלילי שהעניק האדם בחיים קודמים. אל תשכחו גם את הצד החיובי: שגשוג, אושר ובריאות טובה הם תוצאה של צבירה של קארמה חיובית.  

ריפוי נשמתי עוצמתי כל כך בגלל שהוא מתמיר חלקים של הקארמה השלילית, או במילים אחרות, מזרז ומעמיק את השעור הקארמטי, את התיקון, תיקון שמתבצע ברמת הנשמה, ומכאן שמו (ביהדות).

ה"אקשיק רקורדס" היא ספרייה מושלמת ומדויקת מאוד. דבר אינו הולך לאיבוד ביקום. אם ערוצי התקשור שלכם פתוחים, אתם יכולים לקבל גישה למידע שנמצא ב"אקשיק רקורדס". במצב זה אין סודות, השמיים יודעים, אתם יודעים, אני יודע.

קראו גם על: קורס הילינג

מהו קארמה