כאבים ובעיות בגב התחתון – טיפול באמצעות הילינג ריפוי נִשמתי

כשמטופל מדבר על כאבי גב, במרבית המקרים הוא מתכוון לגב התחתון, וממש בחוליות המוכרות לכולם – L4-L5. זהו המקום בגב שמבחינה פיזית נושא עליו את כל עומס הגוף, ומבחינה רוחנית יש לו חשיבות עצומה: יש בין החוליות נקודת דיקור חשובה שנקראת "מינג מן" שעל פי הריפוי הנישמתי והפילוסופיה הסינית כאחד, זהו שער הכניסה של הניצוץ האלוהי לגוף. על כן, לא סתם זוהי נקודה פיזית רגישה ביותר. הרי 4 הגופים קשורים זה בזה – גוף פיזי, גוף רגשי, גוף תודעתי וגוף רוחני. במקרה זה, אלו הגוף הפיזי והגוף הרוחני. 

הגורם השורשי של הבעיה והכאב, יכול להיות לא רק פיזי, אלא גם רגשי, מנטלי, או רוחני לידיעה, מרבית מן האוכלוסיה הבוגרת, נניח עד גיל 60 סובלים או סבלו מכאבים בגב התחתון. ישנם גם הסובלים מכאבים באזור עמוד השדרה הצווארי ואז הטיפול הוא טיפול של הצוואר ועורף. 

הטיפול בכאב גב נעשה בשילוב הילינג ריפוי נִשמתי עם טיפול בנקודות טריגר. המקור הגופני של כאבי גב בכלל וגב תחתון בפרט יכול להיות בעמוד השדרה עצמו, כולל פריצת דיסק, בשרירים הזוקפים, או בהקרנה מן המוח. 

הילינג ריפוי נִשמתי הוא ריפוי אנרגטי שעוקף את הגוף ואת המוח ופועל ישירות על הנשמה של האיבר או של האזור הפגוע. הריפוי מתבצע ללא מגע, מקרוב או מרחוק, ופועל על שורש הבעיה או המחלה.

נקודות טריגר היא שיטה נפלאה לשחרור פיזי של כאבים ומתבצע באמצעות לחיצות קלות על השרירים.

מנקודת מבט רפואית כאבי גב תחתון ניתן לסווג לפי משך הזמן שלהם: כאב חריף (עד 6 שבועות), כאב תת־כרוני (12-6 שבועות), וכאב כרוני (מעל 12 שבועות) במרבית המקרים, לא ניתן לדעת מה הסיבה המדויקת לכאב. וזו אחת הבעיות המאפיינות כאב גב תחתון: קשה לאבחן את הסיבה של כאב גב תחתון אלא אם היה למטופל אירוע כמו כיפוף או נשיאת משקל כבד , אירוע שברור שהוא גרם לכאב. בדרך כלל צילום סי טי או אם אר איי יכולים להצביע על מה לא תקין במבנה עמוד השדרה, והיכן הבעיה. ולפעמים כלים אלה לא ימצאו פגם, והמטופל ממשיך לסבול. 

הפגיעה עצמה, יכולה להיות תוצאה של פגיעות ברקמות המרכיבות או התומכות בעמוד השדרה בפרט ובגב בכלל, וביניהן: שרירים, רצועות, גידים, מפרקים וסחוסים. אם מדובר לדוגמה במתיחה קלה או בקרע קטן באחד השרירים הקטנים או הרצועות הקטנות, יהיה קשה לזהות שזו הסיבה כיוון שהגב שלנו הוא מבנה מורכב מאד. 

לעיתים המקור לכאב ברור יותר, והוא תוצאה של מצבים רפואיים כמו פריצת דיסק בדרגות שונות, החל מבלט קל וכלה בפריצה עם הסתיידות. זהו רמז לתהליך ממושך או להיצרות של חוט השדרה שכתוצאה ממנה מופעל לחץ על כמה חוליות בעת ובעונה אחת. זוהי בעיה ששכיחה במיוחד בקרב האוכלוסייה המבוגרת.

הקרנה

פעמים רבות כאב גב תחתון מקרין כאב לרגליים. במקרה זה המטפל מאבחן שיש צורך לטפל בגב התחתון כדי "לשחרר" את החסימה בעיצבוב, ולא לטפל ברגליים עצמם. כשאני מגיע לשלב טיפול הילינג ריפוי נישמתי, אני גם עובר על הרגליים אבל מתמקד בגב, גם בטיפול בנקודות טריגר. דרך אגב, בלחיצה בנקודות טריגר לא נוגעים בעמוד השדרה אלא בשרירים הזוקפים, הם השרירים שבצידי עמוד השדרה. עיסוי עמוק מספר פעמים יכול אפילו לשחרר פריצת דיסק.

הטיפול

טיפול רפואי יכול לכלול משכחי כאב, זריקות, ופיזיותרפיה. בטיפול הרפואה האלטרנטיבית נמצא את העיסוי, העיסוי הסיני טווינה, דיקור סיני ועוד. אני מצאתי שהטיפול של הילינג ריפוי נישמתי יחד עם טיפול בנקודות טריגר, הוא האפקטיבי ביותר. טיפול בנקודות טריגר היא שיטה שבה אנו לוחצים בנקודות מסוימות שמהוות מעין צמתים של עצב ושריר. יחד עם זאת מומלץ לעשות התעמלות, להניע את האגן והמותניים. שימו לב לסרטון שלי על התעמלות הילינג ריפוי נישמתי

בהתעמלות הילינג ריפוי נישמתי אנו עומדים במקום, ומניעים לפי סדר את העיניים, צוואר, כתפיים, ידיים ואז האגן. מסיימים עם רגליים, נשימות, והקפצת כל הגוף. אפשר לעשות לפי הוידאו את כל ההתעמלות, או למי שקשה, להתמקד רק במותניים שהם גם טיפול טוב לגב התחתון.

טיפול מרחוק

אני מזה כשנה וחצי, מאז תחילת הקורונה, מבצע טיפול הילינג מרחוק. כשיש מטופל עם כאב גב תחתון, אני משלב גם טיפול הילינג ריפוי נישמתי, וגם דמיון מאד מרוכז של עיסוי נקודות טריגר כאילו אני עושה עיסוי פיזי למטופל. אינני יודע איזה מהשיטות משפיע יותר, הילינג ריפוי נישמתי או נקודות טריגר, אבל זה ממש לא חשוב לי. 

הנקודה החשובה ביותר – לנסות לסבול כמה שפחות. להגיע לטיפול, לא להזניח. לעשות איבחון רפואי בצילומי סי טי או אם אר איי, ולטפל. 

אתם מוזמנים ליצור קשר

דניאל

כאבים ובעיות בגב התחתון